Trójnóg

W wielu sytuacjach związanych z budową ,konserwacją i bieżącą obsługą sieci kanalizacyjnej zachodzi potrzeba zapewnienia łatwego dostępu do pomp w przepompowniach , które rozmieszczone są najczęściej na dużym obszarze. Korzystanie takich sytuacjach z dźwigów przejezdnych jest ekonomicznie nieuzasadnione , a montowanie na przepompowniach, często oddalonych od zamieszkałych terenów żurawi ,ze względu na możliwość kradzieży jest ryzykowne. W takich przypadkach gdzie wymagana jest duża mobilność doskonale sprawdza się trójnóg. Ze względu na wymiary łatwo mieści się na samochodzie dostawczym jakim zazwyczaj posługują się ekipy pracujące przy obsłudze sieci kanalizacyjnej. Trójnóg nie wymaga specjalnego fundamentowania i nie musi być trwale związany z podłożem. Ze względu na stosunkowo niewielką wagę trójnóg łatwo można przewieźć i ustawić w miejscu pracy. Trójnóg TRP 150 i trójnóg TRP/S – 300 zostały tak zaprojektowane ,że mogę być ustawione na podłożu betonowym np.stropie studni przepompowni , jak i na podłożu nieutwardzonym np. na trawniku. Trójnogi wyposażone są w wciągarki linowe, samohamowne z korbą bezpieczeństwa. Na życzenie można wyposażyć je w wciągarki łańcuchowe.

Ze względu na prostotę, trwałość , funkcjonalność i niską cenę , nasze trójnogi cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów.

Alternatywa dla urządzeń dźwigowych

Oferowane przez firmę Proma trójnogi to wysokiej jakości urządzenia wykorzystywane głównie przy pracach kanalizacyjnych. Trójnogi mogą także w pewnych sytuacjach zastępować urządzenia dźwigowe, np. przy pracach remontowych, czy też konserwacyjnych.

Łatwość i wygoda obsługi

Ich prosta konstrukcja sprawia, że są łatwe zarówno w transporcie, jak i eksploatacji. Trójnóg może być wyposażony w wyciągarkę linową, bądź łańcuchową. Urządzenia zaopatrzone w wyciągarkę linową mogą mieć udźwig sięgający 150 bądź 300 kilogramów, natomiast łańcuchowe mają udźwig do 300 kilogramów.