Trójnóg

W wielu sytuacjach związanych z budową, konserwacją i bieżącą obsługą sieci kanalizacyjnej zachodzi potrzeba zapewnienia łatwego dostępu do pomp w przepompowniach, które rozmieszczone są najczęściej na dużym obszarze. Korzystanie w takich sytuacjach z dźwigów przejezdnych jest ekonomicznie nieuzasadnione, a montowanie na przepompowniach, często oddalonych od zamieszkałych terenów żurawi, jest ryzykowne ze względu na możliwość kradzieży. W takich przypadkach, gdzie wymagana jest duża mobilność, doskonale sprawdza się trójnóg. Ze względu na wymiary łatwo mieści się na samochodzie dostawczym, jakim zazwyczaj posługują się ekipy pracujące przy obsłudze sieci kanalizacyjnej. Trójnóg nie wymaga specjalnego fundamentowania i nie musi być trwale związany z podłożem. Ze względu na stosunkowo niewielką wagę, trójnóg łatwo można przewieźć i ustawić w dowolnym miejscu pracy. Trójnóg TRP 150 i trójnóg TRP/S – 300, zostały tak zaprojektowane, aby mogły być ustawiane na podłożu betonowym, np.stropie studni przepompowni, jak i na podłożu nieutwardzonym, np. na trawniku. Trójnogi wyposażone są w wciągarki linowe, samohamowne z korbą bezpieczeństwa. Na życzenie można wyposażyć je w wciągarki łańcuchowe.

Ze względu na prostotę, wytrzymałość, funkcjonalność i optymalną cenę, nasze trójnogi cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów.

Alternatywa dla urządzeń dźwigowych

Oferowane przez firmę Proma trójnogi to wysokiej jakości urządzenia wykorzystywane głównie przy pracach kanalizacyjnych. Trójnogi mogą także w pewnych sytuacjach zastępować urządzenia dźwigowe, np. przy pracach remontowych, czy też konserwacyjnych.

Łatwość i wygoda obsługi

Ich prosta konstrukcja sprawia, że są łatwe zarówno w transporcie, jak i eksploatacji. Trójnóg może być wyposażony w wyciągarkę linową lub łańcuchową. Urządzenia zaopatrzone w wyciągarkę linową mogą mieć udźwig sięgający 150 bądź 300 kilogramów, natomiast łańcuchowe do 300 kilogramów.